Neviditeľný obrubník

19. august 2013

Neviditeľné obrubníky a plastové klince sú vyrobené z polypropylénu. Použitý materiál je trvanlivý, odolný a ľahký, čo uľahčuje akúkoľvek manipuláciu. Neviditeľný obrubník je vyrábaný v štyroch rôznych výškach (4,5 cm, 6 cm, 8 cm a 10 cm). Najpredávanejším, cenovo výhodným a najuniverzálnejším je obrubník s výškou 6 cm.  Viac >>

Neviditeľné obrubníky a plastové klince sú vyrobené z polypropylénu. Použitý materiál je trvanlivý, odolný a ľahký, čo uľahčuje akúkoľvek manipuláciu. Neviditeľný obrubník je vyrábaný v štyroch rôznych výškach (4,5 cm, 6 cm, 8 cm a 10 cm). Najpredávanejším, cenovo výhodným a najuniverzálnejším je obrubník s výškou 6 cm. Dĺžka obrubníka je jeden meter. Neviditeľný obrubník 60 je konštruovaný tak, že je doň možné uložiť jednoduchú záhradnú elektroinštaláciu, prípadne vodoinštaláciu.

Hlavné výhody Neviditeľného obrubníka:

- jednoduchá, rýchla, lacná a čistá montáž obrubníkov,
- jednoduché kotvenie obrubníka, ktoré se vykonáva pomocou klincov,
- pevné spojenie obrubníkov zámkom vytvára kompaktný nekonečný pás bez medzier,
- obrubníky sú po inštalácii takmer NEVIDITEĽNÉ,
- plná funkčnosť a estetický vzhľad ihneď po inštalácii,
- minimálne náklady na dopravu a inštaláciu,
- maximálna odolnosť a spoľahlivosť,
- dlhodobá trvanlivosť,
- použitie obrubníkov v záhrade nenaruší jej ráz,
- jednoducho tvarovateľný,
- obrubník je možno ľubovolne ohýbať do oblúkov, je možné tvarovať vnútorné i vonkajšie oblúky,
- možnosť rôznych tvarov chodníkov, ciest a ohraničení plôch,
- použitie pre všetky druhy povrchov,
- možnosť použitia na rozdelenie rôznych povrchov v záhrade (napr. trávnik -- záhon),
- možnosť uloženia záhradnej elektroinštalácie alebo vodoinštalácie do obrubníka,
- bezproblémové kosenie trávnikov až k okraju oddelenej plochy,
- v prípade potreby možnosť jednoduchej demontáže a opätovného použitia v ľubovoľnom novom tvare

Montáž neviditelného obrubníku krok za krokem (fotonávod)

 

1. Připravíme si potřebný materiál - obrubníky a kotvící hřeby a nářadí - rýč, motyku, kleště (nebo větší nůžky), kladívko.


2. Pokud budeme vytvářet oblouky, obrubníky na rubové straně nastříháme, vždy ve středu každého pole. Tím je umožněno snadné a pravidelné tvarování obrubníků do „vnějších“ i „vnitřních“ oblouků.



3. Spojování obrubníků se provádí pomocí připravených zámků. Obrubníky po spojení vytvářejí kompaktní pás bez mezer.



4. Požadovaný tvar si vytyčíme pomocí obrubníků, které lehce přichytíme pomocí kotvících hřebů. Můžeme si vyzkoušet i několik tvarů a vybrat ten, který se nám líbí nejvíce. Pro účely vytyčení uložíme obrubníky „opačně“ (tedy tak, abychom je mohli snadno obrývat).



5. Rýčem opatrně obryjeme celou délku obrubníků minimálně do patřičné hloubky (tj. 45 nebo 60 mm podle typu obrubníků). Terén odstraníme v šířce asi 10 cm a drny uložíme pro pozdější použití.



6. Podklad pečlivě srovnáme pro uložení obrubníků v patřičné výšce (tak aby horní hrana obrubníků byla po uložení ve výšce terénu).



7. Obrubníky, které dosud vytyčovaly tvar, uvolníme a opatrně přemístíme do odkopané části terénu tak, aby rovná strana neviditelného obrubníku byla ve směru k výplni chodníku (např. dlažby nebo štěrku) nebo záhonku. Zvýšenou pozornost přitom věnujeme především oblasti zámků, ve kterých může neopatrnou manipulací dojít k nevratnému poškození odlomením.



8. Uložené obrubníky zakotvíme do terénu pomocí plastových (měkký terén) případně ocelových (velmi tvrdý, kamenitý terén) hřebů. Hřeby rozmisťujeme podle potřeby, zpravidla stačí 3 kusy na 1 metr délky. Plastové hřeby umisťujeme do větších děr, ocelové hřeby do děr menších.



9. Uložené obrubníky zasypeme z vnější strany potřebným materiálem, v případě travnatého pozemku uložíme zpět drny, přišlápneme je a po skončení práce prolejeme řádně vodou.



10. Upravený prostor je ihned plně technicky a esteticky funkční.

pozn.: V případě, že instalujeme chodník z dlažby, doporučujeme provést instalaci obrubníků nejdříve z jedné strany chodníku a po uložení dlažby teprve ohraničit obrubníky z druhé strany.

Zdroj: www.neviditelnyobrubnik.cz

Téma dňa

Gabe Brown: poľnohospodárstvo budúcnosti

Svetovo uznávaný Gabe Brown, propagátor a poľnohospodár, radí vo svojej rednáške ako začať s regeneratívnym poľnohospodárstvom.

Rozhovor s Róbertom Dohálom

Skúsenosti Róberta Dohála s regeneratívnym poľnohospodárstvom v PD Krakovany.

Regeneratívna pastva dobytka

Regeneratívne poľnohospodárstvo na farme Wenzela Lobkowicza, chovateľa a majiteľa panstva v Draheniciach na Příbramsku


inzercia

 

Kategória: Predstavujeme
Počet videí: 27

Agrolesnícke systémy

Agrolesnícke systémy, ktoré sú súčasťou regeneratívneho poľnohospodárstva zmierňujú negatívne dopady klimatickej zmeny a môžu zvýšiť a diverzifikovať produkciu poľnohospodárov

CombCut“ – stroj na odstraňovanie burín v obilninách

Kosenie burín v poraste obilnín v prípade ich nežiadúceho prerastania.

Priamy výsev kukurice

Pokusy a porovnanie klasického orebného spôsobu pestovania kukurice s bezorebným priamym výsevom do mulču z predplodiny.

Poloautomatická výsadba zeleniny do mulču

Poloautomatická výsadba zeleniny do mulču pomocou sadzeča Mulchtec Planter

Carboneg: Príbeh o pôde

Animovaný dokument o regeneratívnom poľnohospodárstve a jeho schopnosti viazať CO2 z atmosféry pod zem.

EU Green Deal: Carbon farming

Uhlíkové poľnohospodárstvo, tzv. carbon farming poskytuje nový obchodný model pre poľnohospodárov. Umožňuje odmeňovať farmárov za ich starostlivosť o prírodu.

Ministerstvo zemědělství ČR

Dokumnetárny film z produkcie Ministerstva zemědělství ČR o vytváaní biopásov.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum

Receptom na ekologickejšiu krajinu sú okrem diverzifikácie aj biopásy. Dlhodobo sa im venujú v NPPC v Nitre. Poradia aj vám.

Pôda nad zlato

Dokumentárny film o stave pôdy v Českej republike a vzťahu vlastníkov k je užívaniu.

BASF Agricultural Solutions

Vytváranie biopásov pre produkčné poľnohospodárstvo, ochranu zdrojov a biodiverzitu.

Agrolesníctvo a staré odrody ovocných drevín

Agrolesnícke systémy ako významný inovačný trend v poľnohospodárstve a ich využitie proi záchrane starých odrôd ovocných drevín.

Zber sena na jeden prejazd

Agregácia strojov Fendt 936 Vario Black Beauty a De Buck

Drvič Pirba s pravouhlou prevodovkou

Drvič Pirba s pravouhlou prevodovkou a možnosťou pripojenia vlečky do spodného závesu traktora.

Drvič konárov Pirana

Drvič má samočinné podávanie a jeho hodinový výkon je 2 m3. Spoľahlivo drví materiál do priemeru 70 mm. Pri pripojení za traktor výrobca odporúča traktor s výkonom od 10kW (pripojiteľné za traktor i malotraktor).

Traktory Yanmar

Kvalitné kompaktné stroje japonskej výroby patria medzi to najlepšie v tomto segmente a to predovšetkým vďaka svojej univerzálnosti, všestrannosti a spoľahlivosti.

BAUER

Spoločnosť BAUER irrigation s.r.o. pôsobí na Slovensku od roku 1995. Vznik spoločnosti BAUER sa datuje do roku 1930.

Neviditeľný obrubník

Neviditeľné obrubníky a plastové klince sú vyrobené z polypropylénu. Použitý materiál je trvanlivý, odolný a ľahký, čo uľahčuje akúkoľvek manipuláciu. Neviditeľný obrubník je vyrábaný v štyroch rôznych výškach (4,5 cm, 6 cm, 8 cm a 10 cm). Najpredávanejším, cenovo výhodným a najuniverzálnejším je obrubník s výškou 6 cm.

Meteorologické prístroje a systémy

Spoločnosť MCR Technology s.r.o. ponúka zariadenia pre meteorológiu: meteorologické stanice, anemometre, barometre, vlhkomery, teplomery, zrážkomery, chlorofylmetre, veterné rukávy, prístroje na meranie pH pôdy, dusičnonov, radiácie a kvality ovzdušia, detektory bleskov.

BISO a FARMSYSTEMS

Predstavenie spoločností BISO SCHRATTENECKER, FARMSYSTEMS a ich produktov počas výstavy poľnohospodárskej techniky Agrosalón 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Tieto spoločnosti ponúkajú stroje značiek NEW HOLLAND a KRONE.

MOREAU AGRI s novinkou pre sejbu

Firma MOREAU AGRI predstavila na Agrosalóne v Nitre novinku pre sejbu kukurice od výrobcu MONOSEM. Spôsob sejby kukurice do dvoj-riadkov (Twin-Row) nie je v našich podmienkach veľmi známy.

JCB trac-technik na Agrosalóne 2013

Ing. Otto Jirka predstavuje spoločnosť JCB trac-technik a jej sortiment počas výstavy poľnohospodárskej techniky Agrosalón 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

VOGEL & NOOT - Agrosalón 2013

Dipl.-Ing. Milan Rác, riaditeľ spoločnosti SEED SOLUTIONS s.r.o., prezentuje spoločnosť VOGEL & NOOT a jej produkty počas výstavy poľnohospodárskej techniky Agrosalón 2013 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

AGROSALÓN 2013

AGROSALÓN 2013 pod osobnou záštitou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ľubomíra Jahnátka

Obracače CLAAS VOLTO

Našim cílem je omezit vysušení na minimum a zjistit kvalitní píci. Řada obracečů CLAAS Volto nabízí moderní technologie s vhodným výkonem, kvalitu a komfort obsluhy.

Obracače HIT T

Tažené obraceče HIT T kloubí vysokou výkonnost s inteligentní konstrukcí. Oba obraceče s rafinovanou kinematikou zdvihu rotorů garantují snadné přestavení do pracovní polohy. Stroj je charakteristický i novou konstrukcí rotorů.

Agrokomplex 2012

39. medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky 23.- 26.8. 2012

Yanmar - japonská kvalita

Japonské kompaktné traktory YANMAR pre záhradu a komunál už aj na Slovensku! Navštívte predajcu: Modern Garden v Behynciach (Veľké Ripňany, okr. Topoľčany)

<<  z  >>


inzercia

Predstavujeme

Agrolesnícke systémy

Agrolesnícke systémy, ktoré sú súčasťou regeneratívneho poľnohospodárstva zmierňujú negatívne dopady klimatickej zmeny a môžu zvýšiť a diverzifikovať produkciu poľnohospodárov

CombCut“ – stroj na odstraňovanie burín v obilninách

Kosenie burín v poraste obilnín v prípade ich nežiadúceho prerastania.

Priamy výsev kukurice

Pokusy a porovnanie klasického orebného spôsobu pestovania kukurice s bezorebným priamym výsevom do mulču z predplodiny.

Poloautomatická výsadba zeleniny do mulču

Poloautomatická výsadba zeleniny do mulču pomocou sadzeča Mulchtec Planter

Carboneg: Príbeh o pôde

Animovaný dokument o regeneratívnom poľnohospodárstve a jeho schopnosti viazať CO2 z atmosféry pod zem.

EU Green Deal: Carbon farming

Uhlíkové poľnohospodárstvo, tzv. carbon farming poskytuje nový obchodný model pre poľnohospodárov. Umožňuje odmeňovať farmárov za ich starostlivosť o prírodu.

Ministerstvo zemědělství ČR

Dokumnetárny film z produkcie Ministerstva zemědělství ČR o vytváaní biopásov.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum

Receptom na ekologickejšiu krajinu sú okrem diverzifikácie aj biopásy. Dlhodobo sa im venujú v NPPC v Nitre. Poradia aj vám.

Pôda nad zlato

Dokumentárny film o stave pôdy v Českej republike a vzťahu vlastníkov k je užívaniu.

BASF Agricultural Solutions

Vytváranie biopásov pre produkčné poľnohospodárstvo, ochranu zdrojov a biodiverzitu.

Agrolesníctvo a staré odrody ovocných drevín

Agrolesnícke systémy ako významný inovačný trend v poľnohospodárstve a ich využitie proi záchrane starých odrôd ovocných drevín.

Zber sena na jeden prejazd

Agregácia strojov Fendt 936 Vario Black Beauty a De Buck